Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi nasıl açılır ?

Merhaba arkadaşlar eğer huawei cihazınız hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız ve cihazınızı unlock yapmak istiyorsanız korkmayın gene unlock kodu alabilirsiniz.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power ile cihazı açın. Veya ses kısma basılı tutarak usb kablo ile pc’ye bağlayın. Fastboot moda girecektir, fastboot modda cihazı pc’ye bağlayın. Ve cmd ekranınını açın şu komutu girin.

fastboot oem get-psid

Seri numarası ve imei numarası gözükecektir.

İmei numaranızı kopyalayın ve burada bulunan siteye yazın ve bütün çıkan bilgileri unlock için kullanabilirsiniz.

Yapılışı ;

1-Bootloader unlock / bootloader kilidini açma işlemine başlamadan önce şarjınızın %60’tan fazla olduğundan emin olun.
2-Öncelikle Huawei Bootloader Unlock request page sayfasını açalım. Daha sonra oturum açalım. Eğer üye değilseniz mail adresiniz ile bir hesap açınız.


3-Daha sonra üst menüden download tıklayınız. Açılan sayfadan unlock bootloader tıklayınız.


4-Açılan sayfanın sonuna gelin “terms and condition” onaylayıp NEXT butonuna basınız.5-Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girin.
Burası önemli arkadaşlar ufacık bir Püf Noktası ama beni baya uğraştırdı. Siz uğraşmayın. İstenilen bilgileri resimdeki gibi girin. Özellikle modeli ve seri numarasını büyük harfler ile resimdeki gibi girin. Serial no harfler ve sonradan Yazılan rakamlar bitişik olmalıdır. Sitenin Çince olmasına gerek yok. Ben İngilizce siteden yaptım.

6-Eğer girdiğiniz bilgiler doğru ise size 16 haneli bir şifre verecek. Artık bilgisayara Huawei marka telefonu unlock yapmak için bağlayabilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirin ve USB Hata Ayıklama modunu aktifleştirin. Daha sonra komut satırından şu komutu vererek

Kod:Panoya kopyalaadb reboot bootloadertelefonu fastboot moda alın. Daha sonra şu komutu girin
Kod:Panoya kopyalafastboot oem unlock unlock-şifrenizunlock işleni otomatik olarak başlatılacak.Cihazınız yeniden başlatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir